• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Kondycja Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednak nikt nie powiedział, że nadal nie jest potężną organizacją. W końcu skupia wokoło siebie dużo zamożnych państw. Nadal UE jest federacją niezmiernie zamożnych krajów.
Naturalnie nie wszystkie są bardzo bogate, ale w porównaniu z choćby większości państw w Azji, to tak czy siak UE jest wielką potęga. I chociaż ostatnio niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby Chinami, to musimy zwrócić uwagę, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Choć oczywiście nie można powiedzieć, iż UE jest wspaniałą organizacją. Według mnie Unia Europejska to świetny pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, niż Chiny bądź Indie, więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak bardzo dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny oraz inne potęgi gospodarcze – albo aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas gonią. To niedobrze, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, lecz trudno powiedzieć czy przykładowo problem dot. bezrobocia, szczególnie wśród młodych, bardzo szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los choćby Włoch, czyli niby zamożnego kraju, który jednakże ma wielkie kłopoty z funkcjonowaniem? Ciężko w jednoznaczny sposób powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.